Eski Real Sociedad Başkanı Badiola'ya 10 yıl 8 ay hapis cezası

İspanya'nın Real Sociedad kulübünün bir dönem başkanlığını yapan İnaki Badiola, Twitter'da sahte hesaplar aracılığıyla siyasetçilere, hakimlere, gazetecilere ve bir medya kuruluşuna yönelik çok sayıda hakaret ve iftira suçundan yaklaşık 11 yıl hapis cezası aldı. İspanya'nın Real Sociedad kulübünün 2007-2009 yılları arasında başkanlığını yapan İnaki Badiola Twitter'da yarattığı iki anonim hesap aracılığıyla Bask bölgesindeki bazı milletvekillerine, 4 hakime, Diario Vasco gazetesine ve gazetecilere hakaret ve iftira içerikli mesajlar atmak suçundan yargılandığı mahkeme tarafından 8 farklı suçtan toplamda 10 yıl 8 ay hapis ve toplamda 375 bin euro para cezasına çarptırıldı.Hakkındaki tüm suçlamaları mahkemede reddeden Badiola, "Ne Twitter'da bu hesapları açtım ne de bu mesajları attım." açıklamasında bulundu.66 YIL HAPİS TALEP EDİLİYORDU Badiola'nın her bir suç için aldığı cezanın 2 yılı geçmemesinden dolayı cezaevine girmeyeceği, hükmün açıklanmasının erteleneceği bildirildi. Savcılık,

Eski Real Sociedad Başkanı Badiola'ya 10 yıl 8 ay hapis cezası
Eski Real Sociedad Başkanı Badiola'ya 10 yıl 8 ay hapis cezası

İspanya'nın Real Sociedad kulübünün bir dönem başkanlığını yapan İnaki Badiola, Twitter'da sahte hesaplar aracılığıyla siyasetçilere, hakimlere, gazetecilere ve bir medya kuruluşuna yönelik çok sayıda hakaret ve iftira suçundan yaklaşık 11 yıl hapis cezası aldı.

İspanya'nın Real Sociedad kulübünün 2007-2009 yılları arasında başkanlığını yapan İnaki Badiola Twitter'da yarattığı iki anonim hesap aracılığıyla Bask bölgesindeki bazı milletvekillerine, 4 hakime, Diario Vasco gazetesine ve gazetecilere hakaret ve iftira içerikli mesajlar atmak suçundan yargılandığı mahkeme tarafından 8 farklı suçtan toplamda 10 yıl 8 ay hapis ve toplamda 375 bin euro para cezasına çarptırıldı.

Hakkındaki tüm suçlamaları mahkemede reddeden Badiola, "Ne Twitter'da bu hesapları açtım ne de bu mesajları attım." açıklamasında bulundu.

66 YIL HAPİS TALEP EDİLİYORDU Badiola'nın her bir suç için aldığı cezanın 2 yılı geçmemesinden dolayı cezaevine girmeyeceği, hükmün açıklanmasının erteleneceği bildirildi. Savcılık, Badiola hakkında 66 yıl hapis ve 3,3 milyon euro para cezası talep ediyordu. Yatırım bankacılığı yapan Badiola, 2007 ve 2009 yılları arasında Real Sociedad kulübünün başkanı olmuştu.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow