Alex de Souza'dan Fenerbahçe itirafı: Sözleşmem korkutucuydu

Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Alex de Souza, Sarı-Lacivertlilere transfer sürecini anlattı. Alex de Souza, "Sözleşmem korkutucuydu. Kabul ettim çünkü gerçekten reddedemezdim." dedi.Fenerbahçe'de 8 yıl forma giyen ve gösterdiği performansla adını Sarı-Lacivertlilerin tarihine yazdıran Alex de Souza, Brezilya basınına çarpıcı açıklamalar yaptı.Fenerbahçe'ye transfer sürecinden bahseden Alex de Souza, dikkat çeken ifadeler kullandı.Fenerbahçe'nin ilk yaptığı teklifleri reddeden Alex de Souza, Sarı-Lacivertli idarecilerin o dönem 20 günde bir Brezilya'ya geldiğini ancak menajeri Juan Figger'a İspanya dışında hiçbir Avrupa ülkesinde oynamak istemediğini söylediğini belirtti.Haber detayında Fenerbahçe'nin Alex de Souza'yı süreç içinde ikna eden iki şeyin ısrar ve para olduğu kaydedildi."Mart 2004'te güzel bir teklifle geldiler. Juan Figger'a İspanya'dan teklif olup olmadığını sordum. Teklif olduğunu hatta Barcelona'yla bile konuşabileceğimizi ifade etti ve bana şunu söyledi; '70'ler

Alex de Souza'dan Fenerbahçe itirafı: Sözleşmem korkutucuydu
Alex de Souza'dan Fenerbahçe itirafı: Sözleşmem korkutucuydu

Fenerbahçe'nin efsane futbolcularından Alex de Souza, Sarı-Lacivertlilere transfer sürecini anlattı. Alex de Souza, "Sözleşmem korkutucuydu. Kabul ettim çünkü gerçekten reddedemezdim." dedi.

Fenerbahçe'de 8 yıl forma giyen ve gösterdiği performansla adını Sarı-Lacivertlilerin tarihine yazdıran Alex de Souza, Brezilya basınına çarpıcı açıklamalar yaptı.
Fenerbahçe'ye transfer sürecinden bahseden Alex de Souza, dikkat çeken ifadeler kullandı.
Fenerbahçe'nin ilk yaptığı teklifleri reddeden Alex de Souza, Sarı-Lacivertli idarecilerin o dönem 20 günde bir Brezilya'ya geldiğini ancak menajeri Juan Figger'a İspanya dışında hiçbir Avrupa ülkesinde oynamak istemediğini söylediğini belirtti.
Haber detayında Fenerbahçe'nin Alex de Souza'yı süreç içinde ikna eden iki şeyin ısrar ve para olduğu kaydedildi."Mart 2004'te güzel bir teklifle geldiler. Juan Figger'a İspanya'dan teklif olup olmadığını sordum. Teklif olduğunu hatta Barcelona'yla bile konuşabileceğimizi ifade etti ve bana şunu söyledi; '70'lerden beri bu işin içindeyim, teklifi bu kadar artıran bir kulüp görmedim.' İki hafta içinde her şeyi çözdüm."
Haberde Alex de Souza'nın ilk bağlamda Fenerbahçe'yi reddetmesinin bir diğer sebebi ise şu sözlerle anlatıldı: "İki kez bebeğini kaybeden eşinin hamile olması ve bu hassas dönemde Brezilya'dan ayrılıp bilmedikleri bir ülkeye gitmek istememesi."
Bu dönemden sonra Alex de Souza'nın, kızının doğumuyla birlikte Fenerbahçe'den çeşitli taleplerde bulunduğu ve hepsinin kabul edilmesine şaşırdığı bilgisi de haberde yer aldı.
"Sözleşmem korkutucuydu. Kabul ettim çünkü gerçekten reddedemezdim. Karımın, benim ve menajerimin her isteğine 'tamam' dediler. Onlara hayır dememin yolu yoktu. "
Fenerbahçe'deki ilk 3 yıllık sözleşmesi bittikten sonra Avrupa'dan önemli takımlarından çok sayıda teklif aldığını belirten Alex de Souza şöyle konuştu:
"İlk kontratım bittiğinde 30 yaşındaydım. O dönem Borussia Dortmund, Hertha Berlin ve Benfica ile konuşmuştum.Bu değişikliği yapmaya değer mi diye düşündük ve kalmaya karar verdik."
Fenerbahçe formasıyla 8 yılda 344 maça çıkan Alex de Souza 171 gol, 146 asistlik skor katkısı vermişti.

What's Your Reaction?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow